You are here:

SUSUZ ARAÇ YIKAMA

Adından da anlaşılacağı gibi susuz oto yıkama, arabanızı su kullanmadan temizlemek demektir. Susuz oto yıkamanın ne olduğu hakkında net bir fikriniz yoksa, makalenin bu kısmı ayrıntılı olarak anlamanıza yardımcı olacaktır.

Birçok insan şu soruyu soruyor: Susuz araba yıkama süreci nasıl işler? Susuz bir araba yıkama hizmetini tercih ettiğinizde, araba yüzeyini temizlemek için su kullanmak yerine bir sprey veya solüsyon kullanılır.

Susuz Araç Yıkamanın Faydaları

Susuz oto yıkamanın avantajlarından bahsettiğimizde aklımıza ilk gelen bu oto yıkama yönteminin bizi çok fazla su israfından kurtardığıdır. Bunun gibi, aşağıda tartışacağımız pek çok mükemmel susuz araba yıkama avantajı vardır. İşte başlıyoruz:

Aracınızın Yüzeyini Zarar Vermeden Temizler

Birçok insan susuz araba yıkamanın güvenli olup olmadığını merak ediyor. Öyle. Ama sadece onu doğru şekilde kullanma tekniğini bildiğiniz zaman. Çoğu zaman, araç yüzeyindeki kir çok ağır olduğunda ve aylardır temizlenmediğinde, susuz araç yıkama ürünleri kullanmak yüzeye zarar verebilir.

Ama bu nadir bir durumdur. Çoğu durumda, araba boyasına veya yüzeyine herhangi bir zarar vermez. Bunun yerine, cilalı olanlar, araba yüzeyinde güneşin zararlı UV ışınlarının neden olduğu hasarlardan koruyan koruyucu bir tabaka sağlar.

Böylece arabanız, geleneksel bir araba yıkama kadar iyi olan boyaya veya yüzeye zarar vermeden uygun şekilde temizlenir. Bazen sulu oto yıkamalarda bile kullanılan ürünler yüzeye zarar verebilir ancak susuz ürünlerle kullanımından faydalanana kadar zarar görme korkusu yoktur.

Toz ve Kirden Daha Fazlasını Temizler

Susuz araba yıkamanın sadece arabanızın yüzeyindeki toz ve kiri temizlemeye yardımcı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Gözüne çarpandan çok daha fazlası var. Normal kir ve tozun yanı sıra, bu susuz araba yıkama ürünleri, ağaç özsuyu, kuş pisliği, yol katranı, el izi veya çizikler ve diğer benzer pislikler gibi diğer kir türlerinin de temizlenmesine yardımcı olur.

Uzun Ömürlü Bir Parlaklık Bırakır ve Arabanızı Korur

Susuz yıkama ve cila ürünleri, uzun süreli bir parlaklık sağlar ve otomobilin yüzeyinde güneşin zararlı UV ışınlarının neden olduğu hasarlardan koruyan koruyucu bir tabaka sağlar. Birkaç yıkamadan sonra parlaklığın kaybolduğu geleneksel sulu araba yıkamalarının aksine, susuz bir araba yıkama ürünü kullanmak, araba yüzeyinin mükemmel bir şekilde parlamasını sağlar.

Yaz günlerinde, araç açık otoparka park edildiğinde veya sıcak kavurucu güneş ışığı altında sürüldüğünde, araç yüzeyinde bazı yüksek kaliteli susuz yıkama ve cila ürünlerinin bulunması, yeterli koruma sağladığı için araç sahipleri için çok tatmin edicidir. 

İşinde uzman ve sertifikalı ekibimizden daha detaylı bilgi ve randevu almak için alttaki bağlantılardan bize ulaşabilirsiniz.