You are here:

SERAMİK KAPLAMA

SERAMİK KAPLAMA

Aracınızın, satın aldığınız günkü kadar iyi görünmesini istiyorsunuz. Böylece düzenli olarak dikkatlice yıkarsınız ve birkaç ayda bir yeni bir kat cila uygularsınız. Ancak tüm çabalarınıza rağmen aracınızın dış yüzeyinde girdap izleri, talaşlar ve lekeler oluşmaya başlar. Sadece bu da değil, su lekeleri, kir ve pislikler, aracınızı iyice yıkadıktan sonraki gün arabanıza yapışmaya başlar.

Ya bu anlatıyı değiştirebilecek bir ürün olsaydı; Çevresel tehlikelere karşı koruma sağlayan ve aracınızın yıkanmasını kolaylaştıran, tekrar tekrar uygulama gerektirmeyen bir ürün.

İyi haber! Böyle bir ürün var. Buna Seramik Kaplama (veya Nano-Seramik Kaplama) denir ve aracınıza önemli ölçüde değer katabilir.

Ancak bir satın alma kararı vermeden önce, gerçekleri doğru anlamak önemlidir. Seramik Kaplamalar hakkında bir şeyler okuduysanız, bazı olumsuz iddialarla karşılaşmış olabilirsiniz. Bir yandan üreticiler ve detaycılar Seramik Kaplamalarının performansı konusunda olağanüstü sözler verirken öte yandan, bazı yorumcular pozitif olmayan eleştirilerde bulunurlar.

Sorunu çözmek için biraz zaman harcayalım. Otomotivle ilgili gerçek nedir? Seramik Kaplama nedir? Faydaları nelerdir? Sınırlamaları nelerdir? Aracınız için en iyisi ne olacak?

SERAMİK KAPLAMA NEDİR?

Seramik Kaplama bir aracın dışına elle uygulanan sıvı bir polimerdir. Kaplama, aracın fabrika boyasıyla kimyasal olarak birleşerek bir koruma katmanı oluşturur.

Seramik Kaplama, aracın boyasıyla kalıcı veya yarı kalıcı bir bağ oluşturur, yani yıkanmaz veya bozulmaz ve birkaç ayda bir tekrar uygulama gerektirmez

SERAMİK KAPLAMA FAYDALARI

Kısacası, Seramik Kaplama aracınızın dış kısmına ek koruma sağlar ve nispeten minimum bakımla yeni gibi görünmesini sağlar. Kaplama, aracınızı daha esnek ve temizlemesi daha kolay hale getirerek bu sonuca ulaşır. İşte başlıca faydaları:

UV Hasarından / Oksitlenmeden Koruma

Bir araç sık sık güneşe maruz kalırsa, boyası oksitlenmeye başlayacak ve boyanın matlaşmasına ve solmasına neden olacaktır. Seramik Kaplama tabakası, aracın boyasını güneşin ultraviyole ışınlarından koruyarak oksitlenme miktarını azaltır.

Kimyasal Lekelere ve Aşındırmalara Karşı Koruma

Arabanız için başka bir tehlike de doğal olarak asidik kirleticilerden kaynaklanan kimyasal lekelenmedir. Seramik Kaplama, kimyasal olarak dirençli bir yüzey oluşturarak bazı kirleticilerin aracınızın boyasına yapışmasını önleyebilir. Sonuç olarak, kirleticinin zamanında çıkarılması koşuluyla aracınız lekelenmeye ve dağılmaya karşı daha dayanıklı olacaktır.

Temizleme Kolaylığı

Seramik Kaplamanın en önemli özelliklerinden biri hidrofobik olmasıdır, bu da su geçirmez demenin süslü bir yoludur. Bir araç hidrofobik Seramik Kaplamaya sahip olduğunda, su yüzeyde boncuklanacak ve daha kolay kayacaktır. Bu, çamur ve kirin aracınızın boyasına yapışmasını daha zor hale getireceği ve arabanızı yıkarken kirleticilerin daha az çabayla giderilebileceği anlamına gelir.

Gelişmiş Parlaklık

Boyanızın parlamasını istiyorsanız, Seramik Kaplama eklemek isteyeceksiniz. İyi bir Seramik Kaplama, aracınızın boyasının ve verniğinin yansıtıcı özelliklerini geliştirerek boyanızın derinliğine ve netliğine katkıda bulunur.

Başta da söylediğimiz gibi Seramik Kaplama aracınıza değer katacaktır.  Daha fazla bilgi edinmek veya randevu almak isterseniz aşağıdaki bağlantıları takip edin.

SERAMİK KAPLAMA NE YAPMAZ?

Yukarıda listelenen nedenlerden dolayı Seramik Kaplama aracınızın dışını korur ve devam eden bakım ihtiyaçlarını azaltır. Bu nedenle Seramik Kaplama yaptırmayı tercih ederseniz aracınıza değer katmış olursunuz.

Ancak, bazı üreticilerin ve detaycıların iddialarına rağmen Seramik Kaplama, aracınızın her sorununu çözecek, mucizevi, süper kürlenen bir ürün değildir. Bu nedenle Seramik Kaplamanın ne yapmadığını bilmeniz önemlidir.

Su Lekelenmesi Riskini Ortadan Kaldırmaz

Normal bir su damlası belirli miktarda kir veya mineral içerir. Aracınızın yüzeyinde su buharlaştığında geride kalan mineraller görünür noktalar oluşturur. Detaylar ve tüketiciler, bir Seramik Kaplamanın hidrofobik kalitesinin, kaplanmış yüzeyin su kayması nedeniyle su lekelerini ortadan kaldıracağını varsayabilirler. Hidrofobik yüzeyden bir miktar suyun itileceği doğru olsa da, diğer su damlacıkları boncuklanarak araç üzerinde kalacak ve su lekesi oluşmasına fırsat yaratacaktır.

Yıkama İhtiyacını Ortadan Kaldırmaz

Yukarıdaki notta, Seramik Kaplamanın, bakım gerektirmeyen, nispeten minimum bakımla aracınızın yeni gibi görünmesini sağladığını söylemiştik.

Kabul edelim, yol kirli bir yer. Arabanızı kullanıyorsanız, kirlenir. Seramik Kaplama ile bile, görünümünü korumak için arabanızı düzenli olarak yıkamanız gerekecektir. Seramik Kaplamanın faydası, temizleme işleminin daha kolay olmasıdır. Üstelik Seramik Kaplamaya sahip olmak, aracınızın dışını koruma sorunun önemli bir bölümünü ortadan kaldırarak, aracınızı birkaç ayda bir cilalamanız gerekmeyeceği anlamına gelir. Bu nedenle, Seramik Kaplama aracınızın bakım gerektirmemesini sağlamaz, ancak daha az çalışma ile daha iyi sonuçlar elde edebileceğiniz anlamına gelir.

SERAMİK KAPLAMA İLE ARACINIZA DEĞER KATIN!