You are here:

ARAÇ BOYA KORUMA VE FAYDALARI

Aracınız genellikle en büyük ikinci yatırımınızdır. Korumaya değer. Boya koruma, otomobil endüstrisinde oldukça konuşulan bir işlemdir; birçok insan ne yaptığını ve ne zaman uygulanması gerektiği konusunda kararsız. Bazıları, arabalarının boyasını korumanın tek yolunun cilalama olduğunu iddia ederken, diğerleri boya tabakası üzerinde daha kalıcı bir koruyucu kaplamayı tercih ediyor. Bununla birlikte, herkesin hemfikir olduğu şey ise, araçlar için bir çeşit boya korumasının önemli olduğudur, bunun nedeni:

Aracınızın Daha Uzun Süre Yeni Görünmesini Sağlar

Cilalama, arabanıza birkaç ay sürecek güzel bir parlaklık verir, bu nedenle aracınızı cilalamanız veya oldukça sık cilalamanız önemlidir. Daha kalıcı bir koruma genellikle size ömür boyu parlaklık verir. Boya koruma, boya, alaşımlar, tampon ve camdaki gözeneklerle birleşir ve pürüzsüz, yüksek parlaklıkta bir yüzey bırakır.

Aracınızın Boyasında Yüzeysel Hasar Olasılığını Azaltır

Herhangi bir sürüş, aracınızı yol kalıntılarına, kayalara ve çiziklere maruz bırakır. Park etmek bile kazara çarpmalara ve eziklere neden olabilir. Boya koruma, aracınızın değerli boyası ile ona zarar verebilecek şeyler arasında şeffaf bir tabakadır; asidik veya alkali yağmur, kışın yol tuzu ve hatta kuş pisliği dahil.

Boya koruma katmanı, yüzeysel hasarın boya üzerindeki etkisini azaltmanıza olanak tanır. Bu, daha kalıcı bir koruyucu tabaka uyguladığınızda daha da belirgindir çünkü bu tabaka daha boyaya gitmeden çizilecektir. Bu nedenle, düzeltmek daha kolay ve hasar vermek daha zordur.

Aracınız İçin Güneş Kremi Gibidir

UV ışınları rengin solmasına neden olur ve bir zamanlar parlak olan yeni bir araba genellikle yıpranmış ve yorgun görünebilir. Bu, neredeyse tüm araç sahiplerinin arabaları için istemediği bir şeydir.

Pasta İhtiyacını Azaltır

Harika görünmesini sağlamak için arabanızı birkaç ayda bir cilalatmalısınız. Bununla birlikte, koruyucu bir kat uygularsanız, yüzeyin cilalanması ihtiyacını ortadan kaldırabilir ve bakımı daha kolay hale getirebilirsiniz.

Aracınızın Yeniden Satış Değerini Artırır

Arabanızı sattığınızda veya kısmi değişim için teklif ettiğinizde, çoğu alıcı sadece aracın nasıl sürdüğüne değil, aynı zamanda ilk fark ettikleri şey dış kısımdır ve arabalar söz konusu olduğunda, ilk izlenimler kesinlikle önemlidir. Solmuş boya veya küçük çizikler genellikle aracınızın değerini düşürebilir.

Ancak, bir çeşit boya korumanız varsa, bu bir sorun olmayacaktır. Çiziklerin çoğu yüzeyde olacaktır ve iyi bir ayrıntı, yeni kadar iyi görünmesini sağlayacaktır.

İşinde uzman ve sertifikalı ekibimizden daha detaylı bilgi ve randevu almak için alttaki bağlantılardan bize ulaşabilirsiniz.